Egy fagyis doboznyi fekete szedret kaptak a gyerekek, de még annyira fanyar volt, hogy két napig sem jártak rá, ezért inkább feldogoztam lekvárrrá. Rájöttem, hogy ilyen kis mennyiségekből lekvárt főzni sokkal kalandosabb, mint több kilóvíl bíbelődni. Idén így készítettem már kétszer ribizlilekvárt is, majd ez a szeder is szenzációsan gyorsan elkészült.
Magnélküli szederlekvár
Mézes, citromos limonádéalap
A karanténban felhalmozott citromokból inkább főztem egy limonádé alapot, mert annyira változatos az időjárás, hogy jobbnak láttam, ha tartósítom a gyümölcsöt és nem várom meg, hogy frissen felvágva fogyjon el limonádéba.
Mézes citrompép
A karantén idején felvásárolt és megmaradt citromokat ideje volt már feldolgozni. Csak néhány szem árválkodott a gyümölcsös tálba, ezért nem is vettem elő semmilyen gépet hozzá.
Mézes, gyömbéres, citromos hársfatea
Sokszor kapok ajánlást gyógynövények fogyasztására, a legtöbbször úgy érzem, be is válnak ezek nálam, pedig néha sokáig szoktam halogatni a kipróbálásukat. Az egyik kiemelkedően finom és nagyszerű téli gyógytea ez a valódi mézzel, igazi citrommal, gyömbérrel erősített hársfatea, melyet többször is ajánlott a gyerekorvosunk, de csak 2 éve próbáltam ki először, mert akkor épp volt minden hozzávaló itthon. Nem bántam meg, csodás ital.
Mézes gyömbér
Nem győzöm a konyhai teendőket, mindig találok újabb és újabb feladatokat a konyhapult körül vagy a kertben. Most leltem rá egy kis darab gyömbérre, amit még jópár hónapja, a karantén idején vásároltam azért, hogy legyen itthon belőle. Télen rendszeresen készítek gyömbéres, mézes, citromos hársfateát, leginkább ehhez tartok itthon gyömbért. Az idő közben felmelegedett, a teafőzés helyett a szörpök, limonádék készítése volt előtérben, ezért a gyömbér megmaradt. Az egyiket, ami kihajtott, elültettem, de a másikat ma megpucoltam és mézben tettem el.
Hihetetlen, hogy a gyerekeim ugyanúgy szeretik a tejjel, cukorral ízesített puliszkát, mint én gyerekkoromban. Talán egy éve főztem nekik úgy, hogy megtetszett nekik, vagy csak megtetszett nekik az a gyermeki filozófia, amit megosztottam velük, hogy ez volt az az étel, amiben legálisan annyi kristálycukrot ehettem, amennyit akartam, mivel a tej jótékonyan elfedte az alatta rejtőző puliszkára kanalazott kristálycukrot. Persze időnként megkérdezték gyanakodva a felnőttek, hogy nem túl sok cukrot tettem-e rá, de szerencsére mindig hamarabb belapátoltam az édes finomságot, mielőbb válaszoltam volna és lebuktam volna.
Sajtos kukorica saláta
Az idei kontakt grill szezonunkban még nem, de tavaly nyáron készítettem ilyen sajtos kukorica salátát frissen sült virsli mellé. Elég tartalmas köretnek, ezért nem érdemes egyszerre sokat készíteni belőle, elég annyi, amennyi 1 étkezésre elfogy.
Elkészítése egyszerű, a saláta hozzávalóit összekeverem és azonnal, vagy hűtés után tálalom.
*****
Hozzávalók:
Szárazon összekeverni:
- 1 nagy doboz konzerv kukorica lé nélkül
- 10 dkg reszelt sajt (lehet füstölt is)
- 1 evőkanál metélőhagyma
Külön összekeverni habverővel:
- 1 nagy doboz tejföl
- 1 teáskanál só
- 1 mokkáskanál őrölt bors
- 2-3 evőkanál mustár
- 3-4 evőkanál méz
Felhasználása:
- Önállóan salátaként fogyasztható.
- Virslivel és bármilyen sülttel együtt fogyasztható.
Főtt, csöves kukorica
Már tavaly is viszonylag drága volt a csöves kukorica ára mifelénk. Most 250.- Ft-ért vettem darabját. A csöveken szépen fejlett szemek voltak tömött sorokba, a kukorica haja halványsárga volt, a csuhéja pedig teljesen tiszta, kézműveskedésre is alkalmassá válhat.